Od roku 1968 združujeme hepatologickú komunitu

Naším poslaním je predovšetkým zabezpečenie modernej, kvalitnej a dostupnej liečebno-preventívnej starostlivosti pre pacientov s chorobami pečene i pre všetkých obyvateľov Slovenskej republiky.

logoVýhody členstva logoRegistrácia

48. Májové Hepatologické Dni 2021

Dovoľujeme si Vás pozvať na 48. Májové Hepatologické dni, ktoré sa uskutočnia pre pasívnych účastníkov virtuálne, internetovo, odborný program spolu s diskusiou aktívnych účastníkov bude prenášaný zo štúdia. Bližšie informácie:

 
termín: 18.5.2021 - 20.5.2021 
 
Hlavná téma: Hepatológia a COVID 19, Vária
 
forma podujatia: hybridná
 
registračný poplatok: dobrovoľný
 

3 dní do začiatku

čítaj viac

Webinár: Elimination of Hepatitis C among people who inject drugs

Webinár organizovaný  Eurasian Harm Reduction Association (EHRA) in partnership with the European Association for the Study of the Liver (EASL), the World Health Organization Regional Office for Europe(WHO/Europe).

Uskutoční sa 22.4.2021 od 11:00hod  do 12:40 hod CEST.

Link na registráciu: shorturl.at/foIJT

 

Zameraný je na 

  • to update clinicians treating patients with hepatitis C (e.g. hepatologists and infectious disease specialists) and clinicians working with people who inject drugs (e.g. addiction specialist, narcologists and prison doctors) on situation with hepatitis C among people who inject drugs, including barriers in access to treatment and care;
  • to present latest WHO and EASL recommendations, including EASL policy statement on drug use in the context of the global hepatitis C elimination goal;
  • to share good practices in hepatitis C response among people who inject drugs from countries of EECA.

 


22 dní do začiatku

čítaj viac

7th Edition of the Central and Eastern European Meeting on Viral Hepatitis and HIV

The CEE Meeting on Viral Hepatitis and HIV is an independent program, initiated in 2014 and developed by regional and international Key Opinion Leaders for the medical and scientific community in Eastern and Central European countries.

 This meeting provides a unique and much needed platform for scientific and medical interchange and education on treatment of Viral Hepatitis, HIV and co‐infections.

 7th edition of Central and Eastern European Meeting on Viral Hepatitis and HIV, to be held as a virtual meeting.

Dates: 14.10.2021 - 15.10.2021

https://academicmedicaleducation.com/cee-viral-hepatitis-hiv-2021


152 dní do začiatku

čítaj viac
Pre verejnosť

Vybrané kapitoly z hepatológie a gastroenterológie

Pre všetkých záujemcov je k dispozícii voľne prístupná elektronická verzia skrípt s názvom

"Vybrané kapitoly z hepatológie a gastroenterológie" autorov Sylvia Dražilová, Laura Gombošová, Martin Janičko, Ľubomír Skladaný, Eduard Veseliny.

čítaj viac
Pre verejnosť

Pacientske organizácie

Ochorenie pečene bez ohľadu na príčinu je pre pacienta veľkou záťažou. V tejto situácii môže byť niekedy veľmi propsešné stretnúť sa s ľudmi s podobných ochorením, alebo s ľudmi, ktorí už ochorenie pečene prekonali. Pacientske organizácie združujú ľudí - aktuálnych pacientov a ľudí s prekonaným ochorením pečene, rozširujú osvetu a povedomie o ochoreniach pečene.

Slovenská hepatologická spoločnosť vždy veľmi tesne spolupracovala s pacientskymi organizáciami, ktorých zástupcovia sú častými hosťami našich stretnutí.

čítaj viac

Pre verejnosť

48. Májové hepatologické dni - program.

Prinášame Vám program tohtoročných májových hepatologických dní, ktorý zahŕňa aktuálne témy Slovenskej a svetovej hepatológie.

Dôraz je v programe kladený na Metabolickú tukovú chorobu pečene, Alkoholovú chorobú pečene a bloky Varia, kde svoje praktické skúsenosti prezentujete vy, Slovenskí hepatológovia a gastroenterologóvia. Program obsahuje aj blok venovaný pokročilej cirhóze pečene, autoimunitnej hepatitíde a nenechajte si ujsť Prezidentskú prednášku na tému: 

Játra, alkohol a střevní mikrobiom • J. Bureš (Hradec Králové)

čítaj viac
Pre verejnosť

Odporúčania pre "Vakcínou indukovanú trombózu s trombocytopéniou"

Vzhľadom na interdisciplinárnu aktuálnosť témy si vám dovoľujeme sprostredkovať  odporučenie Hematologickej a transfúziologickej spoločnosti pre "Vakcínou indukovanú trombózu s trombocytopéniou", ktorá sa objavuje po očkovaní vakcínou Vaxevria (AstraZeneca) a pravdepodobne aj ďalšími vakcínami s adnovírusovým vektorom. Odporúčania pripravila prof. MUDr.Angelika Bátorová,PhD. Hlavná odborníčka MZ-SR pre hematológiu a boli odsúhlasené výborom Slovenskej hematologickej a transfúziologickej spoločnosti
SLS 26.4.2021.

Trvanie platnosti odporúčaní sa môže zmeniť a vždy je potrebné overiť či sú stále v platnosti u garanta odporúčaní, t.j. Slovenskej hematologickej a transfúziologickej spoločnosti

čítaj viac
Pre verejnosť

Youtube program SHS

 
Vážení členovia a sympatizanti,

 

pripravili sme pre Vás oficiálny Youtube program Slovenskej Hepatologickej spoločnosti, kde budeme publikovať webináre a ďalší video obsah z produkcie SHS. Tento kanál je prístupný iba cez nasledujúci odkaz: https://www.youtube.com/channel/UC5wQHsQZOtZ_Saonr3k79mg

čítaj viac
Pre verejnosť

Staňte sa členom SHS

Registruje sa tu:

https://www.slovhep.sk/domov/registration

čítaj viac
Pre verejnosť

Hepkalkulačka

Pripravili sme pre Vás v spolupráci so spoločnosťou  WÖRWAG Pharma GmbH & Co. KG jednoduchú kalkulačku, ktorá Vám môže pomôcť pri starostlivosti o pacientov s ochoreniami pečene tým že po zadaní základných údajov vypočíta bežne používané skóre vyjadrujúce pravdepodobnosť niektorých pečeňových ochorení či stupeň pokročilosti alebo aktivitu týchto ochorení.

čítaj viac
Pre verejnosť

Usmernenie pre vakcináciu proti infekcii COVID 19 u pacientov s chronickými chorobami pečene, hepatobiliárnymi malignitami a pacientov po transplantácii pečene

Usmernenie pre vakcináciu proti infekcii COVID 19 u pacientov s chronickými chorobami pečene, hepatobiliárnymi malignitami a pacientov po transplantácii pečene

Vážení členovia SHS,

v súvislosti s vakcináciou proti infekcii COVID 19 prinášame oficiálne stanovisko EASL k tejto problematike.

 

čítaj viac

Fórum SHS

Zaregistrujte sa. Ako člen SHS budete mať prístup k odbornému fóru a nadobudnete nové vedomosti.
Registrácia

Hepatologické pracoviská

Ústavné
zobraziť
Ambulantné
zobraziť
Pre liečbu vírusových hepatitíd
zobraziť

Partneri